Sākumlapa Kontakti Lapas karte
 
Pasākumi » 2009.g. pasākumi » Starptautiskā stažēšana „Baltkrievijas biznesa vide. Perspektīvie investīcijas projekti un biznesi.”
 

 

Mācību – konsultatīvais centrs  „MKC Vērtspapīri” sadarbībā ar tūrisma aģentūru «MKC Travel” organizē braucienu uz Minsku (Baltkrievija) uz 3 dienu starptautisko stažēšanu.
 
„Baltkrievijas biznesa vide.
Perspektīvie investīcijas projekti un biznesi.”
 
Jums būs iespēja:
  •   Iepazīties ar Baltkrievija lietišķo biznesa vidi
  •   Iepazīties ar perspektīviem investīciju projektiem un kompānijām, ar kurām ir iespēja veikt sadarbību
  •   Saņemt no Īpašuma fonda vadības unikālu informāciju par ārzemju kompāniju iespējām piedalīties privatizācijas procesā
  •   Paplašināt lietišķos kontaktus un apspriest investīciju iespējas, satikties ar baltkrievu biznesa vadītajiem
  •   Brīvajā laikā iepazīties ar Baltkrievijas galvaspilsētas Minsku un tās ievērojamas vietas.
 
«Baltkrievijas ekonomika krīzes apstākļos demonstrē labus auguma tempus» - tie ir Vladimira Putina Krievijas premjerministra vārdi. 
Uz kopējā fona NVS un Baltijas valstu ekonomiskā auguma tempu samazināšanas un IKP krišanas – Baltkrievija rāda IKP pieaugumu kurš var sasniegt 1.2%, vai pat 1.5% pēc Baltkrievijas prezidenta vērtējuma.
"Tas liecina par valdības centieniem, vērstiem uz krīzes parādību parvarēšanu", - atzīmēja Krievijas premjers 2009.gada 28.maijā.
 
Baltkrievijas ekonomikas pamatnozares — mašīnbūve un metāla apstrāde, kālija sāļu iegūšana , ķīmiskā un naftas rūpniecība, elektroenerģētika, vieglā un pārtikas rūpniecības, meža un kokapstrādes rūpniecības. Baltkrievija eksportē kravas auto (МАЗ, БелАЗ), traktorus (Беларус), ceļu būvniecības un komunālo tehniku (Амкодор), televīzorus (Горизонт, Витязь), ledusskapjus (Атлант), ķīmiskās šķiedras un diegus (Полиимр), kālija mēslojumus (Беларуськалий), tekstila un vieglas rūpniecības izstrādājumus. Pēc ekspertu viedokļa, ievērojamais ekonomiskais augums republikā 2004.—2006. gados saistīts ar 90.gadu ekonomisko reformu īpatnībām un īpašam attiecībām ar Krieviju.
Pēc neatkarības iegūšanas Baltkrievijā nav veikta lielo ražošanas uzņēmumu plaša privatizācija. Šo uzņēmumu akcijas ir palikušas valsts īpašumā. Valsts uzņēmumiem joprojām pieder dominējoša loma, uz tiem attiecas 75% IKP. Īpaši lielie uzņēmumi nodrošina pusi Baltkrievijas eksporta – ražošanas apvienības «Белнефтехим» (apvieno Мозырский и Новополоцкий НПЗ, «Беларуськалий», «Гродноазот»), «Белэнерго», «Белтрансгаз». Pamata ir saglabājusies ražošanas struktūra.
Brauciena cena: 349,00 Ls (tai skaitā PVN)
 
Cenā ietilpst: autobuss Rīga – Minska- Rīga, dzīvošana un brokastīs 3+* viesnīca Viktorija Minskas centrā, ekskursija pa Baltkrievijas galvaspilsētu, stažēšanas programma, svinīgas vakariņas iebraukšanas dienā.
Brauciena termiņi:  2009.gada 19.-21 augusta

Programma
18.08.
21:00-  Izbraukšana no Rīgas ar autobusu Rīga -Minska
 
1. diena – 19.08.
12:00-  Iebraukšana. Izvietošana viesnīcā
 
13:30 – 15:30.
 Seminārs.
Starptautiskās apvienības « Ekonomiskie pētījumi un izglītība» programmas prezentācija.
Privātā sektora perspektīvie investīciju projekti.
Baltkrievijas republikas Valsts īpašuma komitejas Fonds.
 «Privatizācijas prioritātes, investoru iespējas piedalīties privatizācijas procesā»
 
15:40. Ekskursija pa pilsētu(ap 3 stundām). 
Baltkrievijas vēsture ir aizraujoša, daudzās vietas tā liekās dzīva un to var just. Baltkrievijas daba ir skaista – burvīgi meži un dzidri ezeri un upes.
Minska – ievērojams kultūras centrs, kur atrodas daudz muzeju, starp tiem īpaši interesanti J.Kupalas literārais muzejs parkā, Baltkrievijas vēstures un kulturas nacionālais muzejs, Baltkrievijas valsts mākslas muzejs ar lielisko XVII-XX. gadsimtu gleznu kolekciju, senās vēstures muzejs, kā arī neparasts akmeņu muzejs. Minskas apkārtnē arī ir daudz interesantu vietu – ezers Naroč, etnogrāfisks komplekss Dudutki, pilsdrupas un garīgas skolas ēka Sluckā, svēto Jeļenas un Konstantīna koka baznīca.
Vakarā svinīgas vakariņas
2. diena – 20.08.
09:00 – 12:30.
Seminārs.
 «Minskas brīvā ekonomiskā zona. Ražošanas izvietošanas īpatnības. Prieksrocības, veiksmīgi piemēri»
Investīciju projektu prezentacija.
 
13:30 – 15:30
Tehnoparks «Metalit»
Inovācijas projektu prezentacija
 
16.00-17.00
Nacionālas bibliotēkas apmeklējums
3. diena – 21.08.
 09:00 – 12:30.
Minskas izpildkomiteja.
Pilsētas investīciju projekti, biznesa vide.
Kopuzņēmumu veidošanas iespējas ( СП, ИП), investīciju projekti.
Tikšanās ar kompaniju un uzņēmumu vadību.
 
15:00. Izbraukšana no Minskas.
 

 
Pieteikšanās uz semināru: Rīga, Meistaru ielā 10/12, 403 kabinets.
Tālr:.: 67211577, 29423381. Fakss: 67220663.
 
 

 

 

Посольство Республики Беларусь в Латвийской Республике

Ecolines

Ventspils brīvostas pārvalde